Kontakt till olika föreningar

Här hittar du våra socialdemokratiska föreningar och klubbar i Gävle kommun.

I varje förening finns en kontaktperson (oftast ordförande) som du kan vända dig till om du söker information om föreningen.

Föreningar

Ansvarig

Mail

Telefonnummer

Socialdemokraterna Elin Lundgren elin@iogt.se 070-8654314
Andersberg S-förening Charlotte Carlsson charlotte_car80@hotmail.com 070-6255831
Bomhus S-förening Lena Ålander lenaahlander@hotmail.com 070-4261591
Brynäs S-förening Alexander Engvall alexander.engvall@sharpgavle.se 070-205 82 06
Forsbacka S-förening Lars-Göran Ståhl 02635924lgs@gmail.com 070-313 59 24
Gävle Arabisktalande S-förening Hisham Safieh  hisham36@gmail.com  076-065 42 49
Gävle Norra S-förening Johan Löfström johans.nya@gmail.com 072-913 22 88
Gävle Södra S-förening Maria Rogsberg maria.rogsberg@outlook.com 070-787 42 74
Hamrånge S-förening Östen Händel handel@bokstugan.com
Hille S-förening Håkan Alenius hakan.alenius@seko.com 076-145 19 67
S-Unga Jasmine Larsson larssonjasmine@gmail.com 073-970 24 95
Seniorklubben Lars-Göran Ståhl 02635924lgs@gmail.com 073-3135924
Sätra S-förening Anders Bergsten anders_bergsten@hotmail.com 070-6111588
Tjänstemännens S-förening Sten Öberg sten.oberg@gavle.se 070-3797677
Valbo S-förening Boel Fredriksson boel_fredriksson@hotmail.com 070-313 88 79
Kommunals S-fackklubb Roland Östlund rolle109@hotmail.com 070-2286042
LO Gävles S-fackklubb Bo Nilsson bo.nilsson@gavle.se 073-524 43 97
Transports S-fackklubb Lars Jakobsson lars.jakobsson@transport.se 010-4803108
S-kvinnor Gävle Carina Blank carina.blank@regiongavleborg.se 072-5185283
S-Företagare Gävle Alexander Engvall alexander.e.engvall@outlook.com 070-2058206
S-Pedagoger Gävle Kristina Hellström kristina.hellstrom@telia.com 070-6708072
Tro o Solidaritet Gävle Ulf Bengtsson ubn@hig.se 073-6408270
facebook Twitter Email