Kontakt till olika föreningar

Här hittar du våra socialdemokratiska föreningar och klubbar i Gävle kommun.

I varje förening finns en kontaktperson (oftast ordförande) som du kan vända dig till om du söker information om föreningen.

Föreningar

Ansvarig

Mail

Telefonnummer

Socialdemokraterna Elin Lundgren elin@iogt.se 070-865 43 14
Andersberg S-förening Charlotte Carlsson charlotte_car80@hotmail.com 070-625 58 31
Bomhus S-förening Lena Ålander lenaahlander@hotmail.com 070-426 15 91
Brynäs S-förening Alexander Engvall alexander.engvall@sharpgavle.se 070-205 82 06
Forsbacka S-förening Lars-Göran Ståhl 02635924lgs@gmail.com 070-313 59 24
Gävle Arabisktalande S-förening Föreningen är för tillfället vilande
Gävle Norra S-förening Eric Pihlstrand eric.pihlstrand@gmail.com 070-812 89 71
Gävle Södra S-förening Damian Riveira Linares damianrl2010@hotmail.com 072-309 35 99
Hamrånge S-förening Östen Händel handel@bokstugan.com
Hille S-förening Håkan Alenius hakan.alenius@seko.com 076-145 19 67
S-Unga Anders Eriksson anderik@hotmail.com 073-030 13 31
Seniorklubben Lars-Göran Ståhl 02635924lgs@gmail.com 073-3135924
Sätra S-förening Anders Bergsten anders_bergsten@hotmail.com 070-6111588
Tjänstemännens S-förening Sten Öberg sten.oberg@gavle.se 070-379 76 77
Valbo S-förening Kenneth Ekberg kenneth.ekberg@live.se 076-027 36 90
Kommunals S-fackklubb Anneli Ellebo anneli.ellebo@kommunal.se 070-617 99 13
LO Gävles S-fackklubb Bo Nilsson bo.nilsson@gavle.se 073-524 43 97
Transports S-fackklubb Lars Jakobsson lars.jakobsson@transport.se 010-480 31 08
S-kvinnor Gävle Carina Blank carina.blank@outlook.com 070-999 66 17
S-Pedagoger Gävle Kristina Hellström kristina.hellstrom@telia.com 070-670 80 72
Tro o Solidaritet Gävle Ulf Bengtsson ubn@hig.se 073-640 82 70
facebook Twitter Email