Här hittar du våra socialdemokratiska föreningar och klubbar i Gävle kommun.

I varje förening finns en kontaktperson (oftast ordförande) som du kan vända dig till om du söker information om föreningen.

Föreningar

Ansvarig

Mail

Telefonnummer

Socialdemokraterna Ahmed Amin ahmed.ahmin@politiker.gavle.se 073-088 45 75
Andersberg S-förening Sanna Backeskog sanna.backeskog@socialdemokraterna.se 070-229 74 05
Bomhus S-förening Lena Ålander lenaahlander@hotmail.com 070-426 15 91
Brynäs S-förening Elin Lundgren elin@iogt.se 070-865 43 14
Forsbacka S-förening Vakant
Gävle Arabisktalande S-förening Föreningen är för tillfället vilande
Gävle Norra S-förening Ann-Sofie Daniels asdaniels47@hotmail.com 076-601 48 37
Gävle Södra S-förening Maria Andersson maria_hedesunda@live.se 070-620 00 22
Hamrånge S- förening Sten Öberg 55stenoberg@gmail.com 070-379 76 77
 Hille -förening Håkan Alenius hakan.alenius@seko.com 076-145 19 67
Unga S Melissa Almén melissaa_91@hotmail.com 070-272 31 80
Seniorklubben Lena Lundgren Rörick lenalundgren37@gmail.com 076-167 21 97
Sätra S-förening Alexander Engvall alexander@engshort.se 070-205 82 06
Tjänstemännens S-förening Sten Öberg 55stenoberg@gmail.com 070-379 76 77
Valbo S-förening Kenneth Ekberg kenneth.ekberg@live.se 076-027 36 90
Kommunals S-fackklubb Anneli Ellebo anneli.ellebo@kommunal.se 070-617 99 13
LO Gävles S-fackklubb Bo Nilsson bo.nilsson@gavle.se 073-524 43 97
Transports S-fackklubb Magnus Dawest magnus.dawest@transport.se 010-480 31 08
S-kvinnor Gävle Carina Blank carina.blank@outlook.com 070-999 66 17
S-Pedagoger Gävle Kristina Hellström kristina.hellstrom@telia.com 070-670 80 72
Tro o Solidaritet Gävle Ulf Bengtsson ulf.bengtsson@hig.se 073-640 82 70
facebook Twitter Email